Dobra forma zawodników MKS Karkonosze Sporty Zimowe Jelenia Góra : MKS "Karkonosze" Sporty Zimowe

Dobra forma zawodników MKS Karkonosze Sporty Zimowe Jelenia Góra

20.09.2014

W dniach 20-21 września 2014 w Marklowicach odbywają się Ogólnpolskie Spotkania Uczniowskich Klubów Sportowych w biegach na nartorolkach, czyli w skrócie Mistrzostowa Polski UKS-ów. W dniu wczorajszym zawodniczki i zawodnicy biegali stylem klasycznym, na identycznych nartorolkach firmy Rollspeed.

W kategorii juniorek D ('01'02) całe podium zgarnęły zawodniczki Grupy Oscar z Tomaszowa Lubelskiego.

Zwyciężyła Monika Skinder, przed Magdaleną Kuśnierz i Anną Berezecką. Czwarta lokata dla zawodniczki NKS Trójwieś Beskidzka Ewy Gazur, piata dla kolejnej tomaszowianki Natalii Pliżgi, a szósta dla zawodniczki MKS Karkonosze Weroniki Soprych. Siódme zajęła Daria Deja i osme Natalia Wysocka, XI m Aleksandra Ciepiela

W biegu juniorek C na dystansie 4 kilometrów wygrała Magdalena Kobielusz z MKS Istebna. Czas zwyciężczyni to 11:31,1 minuty. Dziewięć sekund straty do zwyciężczyni zanotowała druga na mecie Kamila Boczkowska z MKS Karkonosze , trzecie kolejna zawodniczka Istebniańskiego MKS-u Natalia Sewastynowicz. Kolejne lokaty to Kamila Gruszka z NKS Trójwieś Beskidzka, Kamila Borkowska z UKS Rawa Siedlce i Kamila Adamczyk z LKS Klimczok Bystra.

Juniorzy C, dystans 4 kilometrów najszybciej pokonał zawodnik NKS Trójwieś Beskidzka Mateusz Dragon. Czas zwycięzcy to 10:22,8 minuty. Srebrny medal w tej kategorii zdobył Marek Welusz z SSR Sokół Szczyrk, a brąz dla Michała Boreczka z MKS Karkonosze. Kolejne lokaty dla Jakuba Plinty z LKS Klimczok Bystra, Mateusza Posiadały z UKS Rawa Siedlce i Dominika Juroszka z NKS Trójwieś Beskidzka.

Pozostałe wyniki naszych zawodników: X Daniel Nowak,XVI Ireneusz Wierzbowski, XVII Patryk Piwowarski, XX Kacper Sawicki,

Drugi dzień Mistrzostw UKS-ów na nartorolkach, oraz finał Pucharu Polski i Silesia Rollski Touru, /21.09.2014 r./

Juniorzy C: technika dowolna 4 km: Oskar Wysocki II m, Michał Boreczek – VI m, Patryk Piwowarski 18 m, Ireneusz Wierzbowski zajął 24 lokatę, a Kacper Sawicki uplasował się na 25 miejscu

Juniorki C:Kamila Boczkowska II m

Juniorki D: Weronika Soprych V m, Daria Deja VIII, Natalia Wysocka XII,

W Marklowicach starsze kategorie rywalizowały w Pucharze Śląska w biegach na nartorolkach, finałowych zawadach Silesia Rollski Tour. Był to ostatni bieg zaliczany do klasyfikacji nartorolkowego Pucharu Polski.

Wśród seniorów pewne zwycięstwo odniósł Maciej Staręga UKS Rawa Siedlce. Drugie miejsce zajął Sebastian Gazurek NKS Trójwieś Beskidzka, tracąc pół minuty. Miejsce trzecie zajął Czech Jan Barton (+35,1).miejsca zawodników z Jeleniej Góry:8 m zajął Tomasz Kałużny, 10 m Wojciech Smykowski, 14 m Michał Michałków

w śród juniorek A piąta była Róża Łyjak MKS Karkonosze,

w juniorach A  Wsparcie informatyczne : marcelbielski.pl Copyright MKS Karkonosze - Sporty Zimowe