GALA SPORTU 2014 : MKS "Karkonosze" Sporty Zimowe

GALA SPORTU 2014

08.06.2014

GALA SPORTU 2014 Prezes klubu Zbigniew Stępień przywitał zaproszonych gości, zawodników i trenerów, do których zwrócił się - gratulując im osiągniętych wyników. Mimo rozlicznych kłopotów, klub utrzymuje wysokie osiągnięcia sportowe. W ogólnopolskiej rywalizacji sportu młodzieżowego zajmuje 25 miejsce w kraju oraz 3 miejsce na Dolnym Śląsku. Jelenia Góra w tym zestawieniu osiąga dzięki temu wysokie, drugie miejsce w województwie, a sekcja saneczkarstwa lodowego plasuje się na pierwszym miejscu w kraju. Zawodnicy MKS Karkonosze zdobyli 24 medale Mistrzostw Polski w różnych kategoriach wiekowych. Wychowankowie jeleniogórskiego klubu wzięli udział w Igrzyskach Olimpijskich, Uniwersjadzie i Mistrzostwach Europy. – Tegoroczna zima to był najgorszy czas, nie było śniegu. I mimo takich wielkich przeciwności Ci zawodnicy, trenerzy uzyskali bardzo dobre wyniki – pochwalił klub obecny na uroczystości Julian Gozdowski/ Prezydent Marcin Zawiła, przyznał najlepszym zawodnikom klubu stypendia sportowe, otrzymali je: Katarzyna Wołoszyn, Ewa Buchla, Wojciech Chmielewski, Natalia Biesiadzka, Michał Długosz, Piotr Skowron, Róża Łyjak, Dominika Łobocka, Klaudia Grzybek, Dariusz Krajewski, Kamila Buchla, Michał Skowron, Kacper Bergański, Klaudia Szpak, Oskar Wysocki, Michał Boreczek, Emil Rostkowski, Patryk Roczniak, Kacper Tarnowski, Wiktor Gogorowski, Patrycja Rutecka, Kamila Boczkowska, Łucja Barzak, Weronika Soprych, Daria Deja, Natalia Wysocka, Klaudia Kozłowska. Wyróżniono też trenerów oraz młodych sportowców, którzy są nadzieją klubu. Trenerzy : W. Matusiak, M. Skowron, W. Smykowski, D. Skowron, J. Fromiński, W. Deja, T. Kałużny, E. Mickiewicz, J. Badacz, E. Jedziniak, M. Nykiel, I. Daniło, M. Koziński, A. Koziński, D. Matwijów, J. Bednarz, W. Domitrz, M. Pawlak, R. Dobrowolski, S. Poniatowski, P. Pochłód.
1 [ 44,289.50 kB ]
2 [ 68.50 kB ]