Marcin Zawół nagrodzony na Gali Sportu w SMS w Szklarskiej Porębie : MKS "Karkonosze" Sporty Zimowe

Marcin Zawół nagrodzony na Gali Sportu w SMS w Szklarskiej Porębie

06.02.2020

Mistrz Olimpijski do lat 18  z MKS Karkonosze Sporty Zimowe Jelenia Góra

został wyróżniony podczas Gali Sportu w szkole Mistrzostwa Sportowego w Szklarskiej Porębie

zobacz link

gratulujeky

"Mamy pierwszy polski medal w Lozannie i to od razu złoty! Marcin Zawół MKS Karkonosze Sporty Zimowe Jelenia Góra/ SMS Szklarska Poręba zaliczył fantastyczny bieg, tylko raz spudłował na strzelnicy i pokonał Rosjanina Denisa Irodova oraz Norwega Vegarda Thona!

Drugi nasz reprezentant Konrad Badacz MKS Karkonosze Sporty Zimowe/ SMS Szklarska Poręba zajął 15 miejsce

trenerem Klubowym i szkolnym naszych zawodników jest Pani Izabela Daniło.

"Polski biathlonista - Marcin Zawół zdobył w Lozannie we wtorkowe przedpołudnie złoty medal Zimowych Młodzieżowych Igrzysk Olimpijskich (YOG). To zarazem pierwsze złoto w historii polskich występów na YOG. Okazał się on najlepszy w sprincie, na dystansie 7,5 kilometrów, pokonując prawie setkę rywali. Czas, w którym dotarł na metę jest fantastyczny - 19:23.8, dzięki czemu drugiego Rosjanina Denisa Irodova wyprzedził o 12.6 sekundy, zaś trzeciego Vegarda Thona z Norwegii o 18,5 sekundy.

Równie udanie spisali się pozostali dwaj Biało-Czerwoni - Jan Gunka oraz Konrad Badacz. Pierwszy z nich, zajął 13. miejsce (+57.6), a drugi 15. pozycję (+1:03.4)."