MKS Karkonosze Sporty Zimowe Jelenia Góra w Elicie Klubów na Dolnym Śląsku : MKS "Karkonosze" Sporty Zimowe

MKS Karkonosze Sporty Zimowe Jelenia Góra w Elicie Klubów na Dolnym Śląsku

04.04.2014

MKS Karkonosze Sporty Zimowe Jelenia Góra w Elicie Klubów na Dolnym Śląsku

Delegacja naszego Klubu w składzie: Zbigniew Stępień - Prezes, Elżbieta Kalisz Karabowska - wiceprezes, Monika Pawlak Warzybok, Robert Dobrowolski, Przemysław Pochłód, Róża Łyjak i Kamila Boczkowska w imieniu Działaczy, Trenerów i Zawodników odebrała z rąk marszałka Dolnośląskiego nagrodę pieniężną za wysokie wyniki sportowe osiągnięte w roku 2013.

4 kwietnia 2014 roku w Legnicy odbyła się Dolnośląska Gala Sportu Młodzieżowego. Do punktacji sportu młodzieżowego zalicza się następujące wyniki zawodników: Makroregionalnych MistrzostwMłodzików, Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży, Mistrzostw Polski Juniorów oraz Młodzieżowych Mistrzostw Polski

Gala Sportu Młodzieżowego to okazja do podziękowania młodym sportowcom, trenerom oraz dolnośląskim klubom, za wysiłek i osiągnięcia, które pozwoliły Dolnemu Śląskowi zająć IV miejsce w ogólnopolskim „Systemie Sportu Młodzieżowego”. Jest to organizowany przez Ministerstwo Sportu i Turystyki zbiór zasad i regulaminów organizacji szkolenia i współzawodnictwa sportowego uzdolnionej młodzieży. Gościem honorowym gali była Natalia Czerwonka, srebrna medalistka w łyżwiarstwie szybkim z IO w Soczi.

W klasyfikacji miast puchar za II miejsce dla Jeleniej Góry odebrał w imieniu Prezydenta Miasta Naczelnik Wydziału Edukacji i Sportu Miasta Jeleniej Góry Paweł Domagała.

I m Wrocław        6107,33  pkt.

II m Jelenia Góra 933,72 pkt.

III m Lubin          689,84 pkt.

IV m Wałbrzych  428,84 pkt.

V m Legnica        418,98 pkt.

VI m Karpacz      314, 25 pkt.

W Klasyfikacji Okręgowych Związków Sportowych puchary za wygranie współzawodnictwa w Polsce odebrali:

I miejsce OZ Biathlonu Pan  Jerzy Pytasz,

I m OZ Sportów Saneczkowych Pan Henryk Pochłód

Następnie podsumowano klasyfikację Klubów Sportowych z Dolnego Śląska a Marszałek wręczył nagrody pieniężne:

I m    /2/ Śląsk Wrocław                                                         1 726,35 pkt.

II m   /18/MKS Juwenia Wrocław                                          607,69 pkt.

III m /21/MKS Karkonosze Sporty Zimowe Jelenia Góra      586,25 pkt.

IV m /27/AZS AWF Wrocław                                               492,49 pkt.

wyniki pozostałych klubów jeleniogórskich:

/480/MKS Paulinum Jelenia Góra                 80,17 pkt.

/756/KPR MOS Jelenia Góra                        49,00 pkt.

/789/KS Chojnik Jelenia Góra                       47,50 pkt.

/807/MKL 12 Jelenia Góra                            46,50 pkt.

/961/MKS Jedenastka Jelenia Góra               38,00 pkt.

/1331/KT Jelenia Góra                                   23,50 pkt.

/1436/Power Boks Jelenia Góra                    21,00 pkt.

/1453/MKS-MOS Karkonosze J.G               20,46 pkt.

Pozostałe kluby nie przekroczyły 10 pkt.

W nawiasach zajęte miejsce wśród klubów w Posce.