Dziecięca Akademia Biegowa : MKS "Karkonosze" Sporty Zimowe Jelenia Góra

Międzyszkolny Klub Sportowy "Karkonosze" Sporty Zimowe Jelenia Góra

Zespół Szkoły Podstawowej Nr 15 i Gimnazjum Nr 5 w Jeleniej Górze

zapraszają wszystkich chętnych na Dziecięcą Akademię Biegową

Zajęcia rozpoczynamy 30 maja i będą odbywały się w każdą sobotę do 30 grudnia 2015 r. Będą one skierowane do dzieci w wieku od 6 do 10 lat.

Zajęcia odbywać się będą na trasach Ośrodka Narciarstwa Biegowego „TCTA” w Jeleniej Górze - Sobieszowie

ul. Bronka Czecha 14.

Udział w zajęciach wymaga pisemnej zgody rodziców lub prawnych opiekunów.

Trasy biegowe pod Chojnikiem

MKS "Karkonosze" Sporty Zimowe Jelenia Góra oraz Zespół Szkoły Podstawowej Nr 15 i Gimnazjum Nr 5 w Jeleniej Górze zapraszają miłośników narciarstwa biegowego, rolkarstwa i jazdy na rowerze na trasy pod Chojnikiem.

Trasy znajdują się po prawej stronie ul. Bronka Czecha w kierunku Podgórzyna w sąsiedztwie Karkonoskiego Parku Narodowego. Ukształtowanie terenu oraz podłoże trawiaste na północnym zboczu góry Chojnik przyczynia się do długiego zalegania śniegu. Dukty leśne w kierunku Zachełmia i Podgórzyna oraz Jagniątkowa tworzą naturalne warunki do uprawiania turystyki narciarskiej, pieszej i rowerowej oraz organizacji treningów i zawodów sportowych.

Od września 2013 roku w ramach projektu Saksonia Polska utworzono Transgraniczne Centrum Turystyki Aktywnej, w którego skład wchodzą:

Trasa do nartorolek o długości 2 km i szerokości 2,5 - 3 m oraz trasy do narciarstwa biegowego:

• spacerowa - ok.  4 km,
  • dla małych dzieci na polanie pod Chojnikiem - 500 m,
  • trasa całoroczna do nartorolek o nawierzchni asfaltowej o dł. 2 km szerokości 3 m /Transgraniczne Centrum Turystyki Aktywnej/.
  • Trasa wyczynowa 2,5 km o szerokości 3 m.

Wykaz ważniejszych imprez, które odbyły na terenie Transgranicznego Centrum Turystyki Aktywnej w Jeleniej Górze Sobieszowie Rok 2013 27.09.2013 r. Piknik Sportowy - Uroczystości otwarcia TCTA – 300 osób; 30.10.2013 r. Narodowy Dzień Sportu w Sobieszowie - 150 uczestników; 26.11.201 r. Marsz Nordick Walking Razem zdobywamy Chojnik – 200 osób; 18.12.2013 r. Zebrania sędziów Pucharu Świata w biegach narciarskich – 80 osób; ROK 2014 7.01.2014 r. Narodowy Program Rozwoju narciarstwa biegowego Bieg na Igrzyska – Mistrzostwa Karkonoszy mem. Janka Mądrego odprawa techniczna 60 kierowników ekip - z całej polski; 30.01.2014 r. Miejskie Igrzyska Młodzieży w narciarstwie biegowym - 100 uczestników z jeleniogórskich szkół podstawowych i gimnazjalnych; 24.02.2014 r. Światowe Igrzyska Polonijne w Nordick Walking – 200 uczestników; 28.02.2014 r. Światowe Igrzyska polonijne w Nordick Walking – 200 uczestników; 21.03.2014 Piknik dla uczniów Zespołu Szkoły Podstawowej Nr 15 i Gimnazjum Nr 5 w Jeleniej Górze z okazji „Dnia Wiosny” – 300 osób; 22.09.2014 r. Zawody w Biathlonie letnim – 150 uczestników; 12.04.2014 Zawody sędziów DZN Marsz nordick walking – 60 osób; 12-13.04.2014 r. Kurs nauki biegania na nartorolkach organizowany przez ROLLSKI - 30 osób.

warto zobaczyć: http://nabiegowkach.pl/Trening-i-technika/Obozy-treningowe/Wiosna-lato-i-jesien-2014/Czy-w-jeden-weekend-mozna-nauczyc-sie-biegac-na-nartorolkach.html

Witam,

Przez kilka ostatnich dni korzystałem z trasy nartorolkowej w Jeleniej Górze Sobieszowie.

Trasa jest bardzo dobrej jakości i ma wszystkie istotne elementy do treningu przygotowawczego pod narty biegowe, jak podbiegi o różnym nachyleniu oraz odcinki proste. Możliwość treningu na trasie jest tym bardziej istotna, że jest tylko kilka podobnych tras w Polsce.

Osoby obsługujące trasę okazały bardzo sympatyczne, życzliwe i pomocne, a czas spędzony na trasach będę wspominał bardzo dobrze.

Chciałbym jednak zwrócić uwagę władzom miasta, że dopuszczenie do poruszanie się po trasach ludzi z psami stanowi duże zagrożenie dla zdrowia osób trenujących ze względu na możliwość wywrócenia się przez rolkarza na smyczy, gdy pies przebiegnie nagle na drugą stronę ścieżki. Sam już doświadczyłem takiej sytuacji, przez co porządnie poobijałem się i o mało co nie doszło do bójki z właścicielem psa. W związku z powyższym postuluję wprowadzenie zakazu wchodzenia na trasę osób z psami w godzinach 8-18. Zalecam także wprowadzenie do regulaminu zakazu samodzielnego poruszania się dzieci do np. lat 5. Skutki wjechania rolkarza w dziecko mogą bardzo złe przede wszystkim dla dziecka. Jest to trasa nartorolkowa i tego celowi przede wszystkim powinna służyć.

Niezależnie od powyższego dziękuję bardzo wszystkim którzy przyczynili się do powstania tras oraz teraz dbają o ich jak naljepszy stan.

pozdrawiam

Rafał Koryciński

Gdańsk

Witam
W sierpniu 2014 roku przebywałem w Sobieszowie podczas wypoczynku i korzystałem m.in. z tras nartorolkowych Transgranicznego Centrum Turystyki Aktywnej w Sobieszowie. Świetnie przygotowana trasa wraz zapleczem umożliwiła mi systematyczne treningi na rolkach i nartorolkach.
Szczególnie  chciałem podziękować obsłudze obiektu, która udzielała wszelkiej pomocy podczas korzystania z tras i wypożyczania sprzętu.

Z pozdrowieniem
Janusz Meissner
Kartuzy

PS
Pewnym utrudnieniem z korzystania z tras byli spacerujący po niej piesi z dziećmi i psami. Jeśli trasy są przeznaczone dla rolkarzy, nartorolkarzy i rowerzystów, to spacerujące po nich beztrosko osoby stanowią zagrożenie bezpieczeństwa dla nich samych i  osób dla których trasy zostały przeznaczone.

21 21» [ 214.57 kB ]
regulamin regulamin» [ 178.76 kB ]

Międzyszkolny Klub Sportowy "Karkonosze" Sporty Zimowe Jelenia Góra

Zespół Szkoły Podstawowej Nr 15 i Gimnazjum Nr 5 w Jeleniej Górze

zapraszają wszystkich chętnych na Dziecięcą Akademię Biegową

ul. Bronka Czecha 14.

Udział w zajęciach wymaga pisemnej zgody rodziców lub prawnych opiekunów.

Trasy biegowe pod Chojnikiem

• spacerowa - ok.  4 km,
  • dla małych dzieci na polanie pod Chojnikiem - 500 m,
  • Trasa wyczynowa 2,5 km o szerokości 3 m.

Witam,

pozdrawiam