Podsumowanie pierwszych zawodów Celuj w Igrzyska : MKS "Karkonosze" Sporty Zimowe Jelenia Góra

Podsumowanie pierwszych zawodów Celuj w Igrzyska

12.01.2018

Podsumowanie pierwszych zawodów Celuj w Igrzyska

9-11 stycznia na Jakuszycach odbywały się zawody Celuj w Igrzyska /Puchar Polski I kat. w biathlonie. 

 

Narodowy Program Rozwoju Biathlonu „Celuj w Igrzyska” jest w założeniu jego pomysłodawców programem sportowo-społecznym, adresowanym do młodzieży trenującej biathlon, który poprzez profesjonalną rywalizację sportową ma podnosić ich poziom wyszkolenia i przygotowywać do walki na arenach międzynarodowych na wzór naszych najlepszych zawodników i zbliżać do walki o medale.

 

Medale Igrzysk Olimpijskich, Mistrzostw Świata i Mistrzostw Europy dotychczas wywalczone we wspaniałym stylu przez Tomasza Sikorę oraz zawodniczki Weronikę Nowakowskiej, Krystynę Guzik, Monikę Hojnisz i Magdalenę Gwizdoń, które przemawiają do wyobraźni młodych ludzi.

 

Nasi zawodnicy na pierwszej w sezonie inauguracji zawodów Celuj w Igrzyska znaleźli się w czołowej "szóstce":

 

Badacz Konrad (młodzik)

 • 1 miejsce - bieg indywidualny
 • 3 miejsce - sprint

Zawół Marcin (młodzik)

 • 2 miejsce - bieg indywidualny
 • 2 miejsce - sprint

Jedziniak Szymon (młodzik młodszy)

 

 • 2 miejsce - sprint
 • 5 miejsce - bieg indywidualny

Skrobiszewska Barbara (młodziczka)

 • 2 miejsce - bieg indywidualny

Kornalewicz Małgorzata (młodziczka)

 • 2 miejsce - sprint

Zawadziłło Wiktoria (młodziczka)

 • 3 miejsce - sprint

Badacz Marcelina (juniorka)

 • 4 miejsce - sprint
 • 6 miejsce - bieg indywidualny

Woźniak Dawid (junior młodszy)

 • 4 miejsce - sprint

 

Gratulujemy wszystkim naszym zawodnikom za ich rezultaty.

 

W programie biorą udział licencjonowani zawodnicy i kluby sportowe, w których trenują młodzi sportowcy marzący o sukcesach na miarę Tomasza Sikory. To właśnie spośród tych młodych sportowców       w ciągu najbliższych lat zostaną wyłonieni zawodnicy, którzy będą reprezentować biało czerwone barwy na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich w 2018 i 2022 roku – idea olimpijska jest jedną z najważniejszych w projekcie.

 

W sezonie 2017/2018 nowością jest nagroda dla zwycięzców klasyfikacji generalnej w kategorii młodzików młodszych, młodzików i juniorów młodszych – wyjazd na zawody do Norwegii i udział w największym festiwalu biathlonowym Liatoppen. Zawody odbywają się w terminie 13-15.04.2018.